Güncel
  1. Av. İbrahim Gök Ortaokulu Türkiye Finalleri’nde
  2. YILDIZLAR HENTBOL YARI FİNAL MÜSABAKALARI SONA ERDİ
  3. Akçakiraz Belediye Başkanını Ziyaret Ettik

Başkanımızdan

Gençler;

Sizler geleceğimizin teminatısınız. Bu nedenle de sizleri sağlıklı, kişilik değerleri yerine oturmuş bireyler olarak yetiştirmekte bizlerin sorumluluğudur. Bu yüzden de sizlerle birlikte bir şeyleri paylaşarak başarmak sizlerle geleceğe emin adımlar atarak yürümek bize yük olmak yerine sizleri ileri ki yıllarda birer meslek sahibi olarak vatanına milletine bağlı sağlam karakterli insanlar olarak görmek bize şevk verecektir.

Kulübümüz bu misyonu üstlenerek sizler için kurulmuştur. Sizleri oyun salonlarında kahvehaneler de değil spor salonlarımızda bizlerle beraber spor yapmaya davet ediyoruz. Amatör bir ruhla çıktığımız bu yolda sizlerle birlikte profesyonel davranışlar sergileyerek ilimiz gençlerini kız erkek demeden salonlara spor yapmaya çağırıyoruz. Maddi yetersizlikten dolayı spor yapamayan ve özelilikle göçle mahallemize gelen öğrencilerimizin hem spor yaparak kötü alışkanlıklardan korumak hem de sporla öğrencilerimizi bir meslek sahibi yapmaktır. İlimizde hentbol sporu 1990 yılından beri devam etmekteyiz fakat resmi faaliyetimizi 2010 yılı Mart ayında kulüpleşerek gerçekleştirdik. Özellikle ortaokul çağından sonra öğrencilerimizin spordan uzaklaştıkları kahvehanelerde fazla zaman geçirdiklerini ve eğitim hayatına devam etmediklerini görünce  2010 yılı mart ayında Karşıyaka Hentbol Spor Kulübünü kurmaya karar verdik. Böylece okulumuzdan mezun olan öğrencileri spor lisesine oradan da BESYO ya yönlendirerek bir çok sporcumuzun beden eğitimi öğretmeni olmalarını sağladık. Biz bu şekilde amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. Hemen hemen her yıl  bir çok sporcumuz ligde oynadığı için ek puan alıp BESYO ya rahatlıkla girebilmektedir.

Değerli gençler zamanımızı spor salonlarında ve sahalarda spor yaparak geçirelim. Kulüp olarak her zaman siz gençlere kapımız açık olacaktır.

Karşıyaka Hentbol Spor Kulübü Başkanı

Fethi AYDIN