Güncel
  1. Av. İbrahim Gök Ortaokulu Türkiye Finalleri’nde
  2. YILDIZLAR HENTBOL YARI FİNAL MÜSABAKALARI SONA ERDİ
  3. Akçakiraz Belediye Başkanını Ziyaret Ettik

Tarihçemiz (Yıllık)

silder1

Dar gelirli ve göç ile gelmiş gelir seviyesi düşük ailelerin çocuklarını hentbol sporu ile kişilik gelişimlerine yardımcı olmaktır. Bu spor sayesinde kötü alışkanlıklardan korumak vatanına ve milletine bağlı bir Türk genci olarak yetiştirme amacıyla kurulmuştur. Bu misyonla kurulan kulübümüz bu sporcuları ortaokul sonrası da sporla yaşamlarını bütünleştirerek üniversitelerin BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ  bölümlerine  sporcu özgeçmişleri girmelerine yardımcı olmaktır.

Kulübümüz bünyesinde spor yapan kişilerin nitelikli bireyler olması için çalışmalar yapılmakta sporcunun kötü alışkanlığı olmayan edepli vatanına milletine bağlı ahlaklı birer birey olması yönünde titizlikle çalışılmakta gittikleri üniversitelerde özelikle FIRAT Üniversitesi Beden eğitimi Bölümü öğretim görevlilerinden çok olumlu dönüşler alınmakta ve bu dönüşler alınınca da  yapılan işin ne kadar değerli ve yorucu olsa da yapılmasının elzem olduğu inancı bizleri mutlu etmektedir.

1997-2009
Aslında her şey Kulüp Başkanımız Fethi Aydın'ın 1997 yılında Elazığ Karşıyaka İlkokuluna beden eğitimi öğretmeni olarak atanması ile başladı. O yıl hentbol ile tanışan Aydın, Elazığ'da hentbolun duayenlerinden biri olan Hasan Hüseyin Polat'tan eğitimler aldı. 1997 yılından 2009 yılına kadar geçen 12 yıllık dönemde okul sporları bazında onlarca müsabakaya çıkıldı ve Türkiye dereceleri alındı.
2010
Av.İbrahim Gök İlköğretim Okulu Spor Kulübü mart ayı içerisinde Fethi Aydın tarafından kuruldu. Yıl içerisinde Hentbol 1.ligin de ilk 2 sırada yer alan takımımız Süper Lige yükselme maçlarına çıkmış kaleci eksikliğinden dolayı başarılı olunamamıştır.
2013
Bu yıl da yine Süper Lige yükselme maçlarına çıkmaya hak kazanan takımımız play-of'a kalamamıştır.
2015
Alınan olağanüstü genel kurul kararı ile kulübün yeni adı aynı zamanda mahallenin de adı olan ''Karşıyaka İlköğretim Okulu Spor Kulübü'' olarak değiştirilmiştir.
2016
Kulübümüzün yetiştirdiği oyuncularımızdan biri olan ''Muhammed Taş'' Türkiye A Milli Hentbol Takımı'na gönderdik.